• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Aidat Borcu Sorgulama
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret87746
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.27809.3151
Euro10.816110.8594
Takvim

   ALANCIK KÖYÜ SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 

Müftülüğümüzden Harika Kampanya...
Değerli dostlar Kutlu Doğum Haftası etkinliği olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar​ımız tarafından basılan iki ciltlik ilmihali Şenpazar'da her aileye hediye etmek istiyoruz. Bu kitabı tercih etmemizin sebebi mutlaka her ailede bulunması gereken bir kitap olduğuna inancımızdır.

Kitap iki cilttir, birinci cildinde; Dinin tarifi, mezheplerin tarikatların doğuş sebepleri ve dinimizdeki yeri, iman esasları, İslamın şartları olan namaz, oruç, hac, zekat konuları detaylı olarak anlatılmaktadır. İkinci ciltte ise; Kurban, Keffaretler, adak ve yeminler, İslamda haram ve helaller, eti yenilen-yenilmeyen hayvanlar, sigara, ipekli elbise giyme, örtünme, saç ektirme, estetik ameliyat,  organ nakli, altın gümüş kullanma, müzik dinleme, resim heykel yapımı ve evlerde bulundurmak, tavla, satranç, okey oynamak, düğünlerde eğlence, doğum kontrolü, tüp bebek, falcılık büyücülük, ruh çağırma, rüya tabiri, evde hayvan beslemek, evlenme-boşanma hukuku, İslamın siyasal hayata bakışı, işçi işveren hakları, Hukuki ve ticari hayat, kredi kullanma, sigorta, döviz değişimindeki farkın hükmü, kapora, vade farkı alma-ödeme, sosyal hayat, töreler ve törenler, İslam ahlakı gibi konulardan bahsetmektedir. 
 
Bu sebeple bu kitabı bir kardeşine hediye etmek isteyen kardeşimiz bir takım kitap için Şenpazar Diyanet Vakfımıza 20 TL bağış yapmalıdır. Biz de bu kitabın üzerine ............................. tarafından hediye edilmiş kısmına noktalı olan yere onun ismini yazacağız ve dağıtacağız. Kimin hediye ettiği kitabın kime verildiğini takip etmeyeceğiz. Kitaba isim yazmaktaki amacımız bu kitabın bir Müslüman kardeşi tarafından hediye edildiğinin unutulmaması, hediyeleşmenin güzelliğinin hatırlanması, kitabı alan kişiyi de kitap hediye etmeye teşvik etmek ve kitap okundukça da kitabı hediye eden kardeşimize dua edilmesidir. Rabbimizin rızasını kazanmak için gönüllü yapacağınız yardımları rabbim kabul eylesin. 
 
Aynı amaçla 17.04.2015 Cuma günü Şenpazar belediye binasının önünde bir Kermes düzenleyeceğiz. Elde edilen gelirin tamamının Şenpazarlı ailelere kitap hediye etme kampanyasında kullanacağımız Kermesimize bütün hayırsever kardeşlerimizi davet ediyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Cem ÇINAR beye de etkinliklerimize vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederiz.
  
1201 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın